NACE 22
Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice: societăți active pe localitate
Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice: societăți active în număr de 14.806, adică 0,4% din totalul național. Primul loc: București.
Clasament după numărul de societăți active
Societăți active din registrul comerțului cu o activitate înregistrată, pe secțiune și pe activitate (NACE Rev. 2). Sunt afișate doar activitățile la care numărul de societăți este de cel puțin 3.
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | București | 2.256 | 0,3% |
| 2 | Cluj-Napoca | 414 | 0,4% |
| 3 | Iași | 356 | 0,5% |
| 4 | Brașov | 303 | 0,4% |
| 5 | Constanța | 268 | 0,4% |
| 6 | Timișoara | 261 | 0,3% |
| 7 | Oradea | 233 | 0,4% |
| 8 | Pitești | 215 | 0,7% |
| 9 | Ploiești | 178 | 0,5% |
| 10 | Galați | 176 | 0,5% |
| 11 | Craiova | 168 | 0,4% |
| 12 | Baia Mare | 151 | 0,7% |
| 13 | Arad | 147 | 0,4% |
| 14 | Bacău | 136 | 0,6% |
| 15 | Sibiu | 133 | 0,4% |
| 16 | Târgu Mureș | 119 | 0,4% |
| 17 | Popești-Leordeni | 107 | 0,5% |
| 18 | Bistrița | 106 | 0,7% |
| 19 | Voluntari | 105 | 0,3% |
| 20 | Târgu Jiu | 101 | 0,6% |
| 21 | Râmnicu Vâlcea | 96 | 0,6% |
| 22 | Buzău | 92 | 0,5% |
| 23 | Hodac | 87 | 10,9% |
| 24 | Slatina | 84 | 0,8% |
| 25 | Satu Mare | 78 | 0,5% |
| 26 | Brăila | 77 | 0,4% |
| 27 | Suceava | 76 | 0,4% |
| 28 | Chiajna | 75 | 0,4% |
| 29 | Bragadiru | 70 | 0,4% |
| 30 | Alba Iulia | 68 | 0,4% |
| 31 | Bârlad | 68 | 1,0% |
| 32 | Piatra Neamț | 65 | 0,4% |
| 33 | Focșani | 64 | 0,5% |
| 34 | Târgoviște | 64 | 0,5% |
| 35 | Botoșani | 62 | 0,6% |
| 36 | Otopeni | 56 | 0,4% |
| 37 | Florești | 56 | 0,3% |
| 38 | Pantelimon | 53 | 0,5% |
| 39 | Drobeta-Turnu Severin | 52 | 0,5% |
| 40 | Reghin | 49 | 0,9% |
| 41 | Zalău | 48 | 0,5% |
| 42 | Deva | 47 | 0,4% |
| 43 | Miroslava | 46 | 0,5% |
| 44 | Afumați | 45 | 0,8% |
| 45 | Dej | 45 | 0,7% |
| 46 | Tulcea | 44 | 0,4% |
| 47 | Câmpina | 43 | 0,7% |
| 48 | Câmpulung | 43 | 1,0% |
| 49 | Făgăraș | 43 | 0,8% |
| 50 | Giurgiu | 42 | 0,5% |
Clasament după ponderea activității în totalul societăților (zone medii și mari)
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | Hodac | 87 | 10,9% |
| 2 | Nușfalău | 34 | 5,5% |
| 3 | Ibănești | 33 | 4,2% |
| 4 | Lunca | 3 | 3,9% |
| 5 | Tiream | 4 | 3,9% |
| 6 | Valea Argovei | 8 | 3,4% |
| 7 | Stăuceni | 5 | 3,4% |
| 8 | Sanislău | 5 | 3,4% |
| 9 | Dolhești | 4 | 3,3% |
| 10 | Cristești | 4 | 3,1% |
| 11 | Vânători-Neamț | 19 | 3,1% |
| 12 | Bratovoești | 9 | 3,1% |
| 13 | Șirineasa | 3 | 3,0% |
| 14 | Crângeni | 3 | 2,9% |
| 15 | Bălțătești | 7 | 2,9% |
| 16 | Predești | 4 | 2,6% |
| 17 | Voineasa | 3 | 2,6% |
| 18 | Buchin | 6 | 2,5% |
| 19 | Giurgița | 5 | 2,4% |
| 20 | Fărcaș | 3 | 2,4% |
| 21 | Solovăstru | 8 | 2,4% |
| 22 | Costeștii din Vale | 4 | 2,3% |
| 23 | Bobicești | 6 | 2,3% |
| 24 | Timișești | 6 | 2,2% |
| 25 | Desa | 5 | 2,2% |
| 26 | Deleni | 3 | 2,2% |
| 27 | Gropnița | 3 | 2,2% |
| 28 | Grădinari | 3 | 2,1% |
| 29 | Horodnic de Jos | 3 | 2,1% |
| 30 | Șieu-Măgheruș | 13 | 2,1% |
Alte activități din secțiunea „Industria prelucrătoare”
Fabricarea produselor alimentareFabricarea băuturilorFabricarea produselor din tutunFabricarea produselor textileFabricarea articolelor de îmbrăcăminteFabricarea produselor din piele și a articolelor similarePrelucrarea lemnului și fabricarea produselor din lemn și plută (cu excepția mobilei)Fabricarea hârtiei și a produselor din hârtieTipărire și reproducerea pe suporturi a înregistrărilorFabricarea produselor de cocserie și a produselor rafinate din petrolFabricarea substanțelor și a produselor chimiceFabricarea produselor farmaceutice de bază și a preparatelor farmaceuticeFabricarea altor produse din minerale nemetaliceProducția de metale de bazăFabricarea produselor metalice, exclusiv mașini, utilaje și instalațiiFabricarea calculatoarelor, a produselor electronice și opticeFabricarea echipamentelor electriceFabricarea de mașini și echipamente n.c.a.Fabricarea autovehiculelor, remorcilor și semiremorcilorFabricarea altor mijloace de transportFabricarea mobileiAlte activități de fabricațieRepararea și instalarea mașinilor și echipamentelor