NACE 21

Fabricarea produselor farmaceutice de bază și a preparatelor farmaceutice: societăți active pe localitate

Fabricarea produselor farmaceutice de bază și a preparatelor farmaceutice: societăți active în număr de 1.799, adică 0,1% din totalul național. Primul loc: București.

Clasament după numărul de societăți active

Societăți active din registrul comerțului cu o activitate înregistrată, pe secțiune și pe activitate (NACE Rev. 2). Sunt afișate doar activitățile la care numărul de societăți este de cel puțin 3.

#LocalitateSocietăți activePondere
1București3840,1%
2Cluj-Napoca740,1%
3Iași540,1%
4Brașov470,1%
5Craiova370,1%
6Timișoara310,0%
7Târgu Mureș250,1%
8Pitești250,1%
9Arad230,1%
10Ploiești210,1%
11Sibiu210,1%
12Otopeni210,2%
13Constanța210,0%
14Baia Mare200,1%
15Oradea180,0%
16Voluntari150,0%
17Bacău150,1%
18Suceava130,1%
19Botoșani130,1%
20Râmnicu Vâlcea120,1%
21Slatina110,1%
22Chiajna110,1%
23Buzău110,1%
24Mediaș100,2%
25Bistrița100,1%
26Brăila100,1%
27Orăștie100,4%
28Piatra Neamț90,1%
29Focșani90,1%
30Bragadiru90,0%
31Deva90,1%
32Alba Iulia80,0%
33Slobozia80,1%
34Satu Mare70,0%
35Zalău70,1%
36Vaslui70,1%
37Popești-Leordeni70,0%
38Onești70,1%
39Galați70,0%
40Drobeta-Turnu Severin60,1%
41Moșnița Nouă60,1%
42Florești60,0%
43Târgoviște60,0%
44Târgu Jiu60,0%
45Miercurea Ciuc60,1%
46Corbeanca50,1%
47Periș50,3%
48Balș50,3%
49Caracal50,2%
50Rădăuți50,1%

Clasament după ponderea activității în totalul societăților (zone medii și mari)

#LocalitateSocietăți activePondere
1Gurahonț40,9%
2Meseșenii de Jos30,7%
3Cășeiu40,6%
4Călugăreni30,4%
5Orăștie100,4%
6Periș50,3%
7Chișineu-Criș30,3%
8Corunca40,3%
9Ineu30,3%
10Balș50,3%
11Pecica40,2%
12Corabia30,2%
13Caracal50,2%
14Beclean30,2%
15Mediaș100,2%
16Otopeni210,2%
17Fetești40,2%
18Băicoi40,2%
19Drăgășani30,1%
20Botoșani130,1%
21Baciu50,1%
22Rădăuți50,1%
23Slobozia80,1%
24Carei30,1%
25Onești70,1%
26Gura Humorului30,1%
27Jilava40,1%
28Hărman30,1%
29Caransebeș40,1%
30Fălticeni30,1%

Alte activități din secțiunea „Industria prelucrătoare”