NACE 02
Silvicultură și exploatare forestieră: societăți active pe localitate
Silvicultură și exploatare forestieră: societăți active în număr de 20.116, adică 0,6% din totalul național. Primul loc: București.
Clasament după numărul de societăți active
Societăți active din registrul comerțului cu o activitate înregistrată, pe secțiune și pe activitate (NACE Rev. 2). Sunt afișate doar activitățile la care numărul de societăți este de cel puțin 3.
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | București | 1.681 | 0,2% |
| 2 | Cluj-Napoca | 272 | 0,2% |
| 3 | Brașov | 266 | 0,3% |
| 4 | Timișoara | 224 | 0,3% |
| 5 | Pipirig | 158 | 17,5% |
| 6 | Oradea | 152 | 0,3% |
| 7 | Iași | 152 | 0,2% |
| 8 | Poienile de sub Munte | 143 | 12,4% |
| 9 | Borșa | 124 | 2,8% |
| 10 | Sibiu | 119 | 0,3% |
| 11 | Baia Mare | 114 | 0,5% |
| 12 | Constanța | 108 | 0,2% |
| 13 | Vișeu de Sus | 101 | 3,7% |
| 14 | Borca | 97 | 13,4% |
| 15 | Broșteni | 97 | 13,1% |
| 16 | Nereju | 97 | 17,2% |
| 17 | Pitești | 93 | 0,3% |
| 18 | Moisei | 89 | 4,7% |
| 19 | Suceava | 85 | 0,5% |
| 20 | Moldovița | 82 | 12,5% |
| 21 | Mălini | 79 | 8,7% |
| 22 | Ploiești | 76 | 0,2% |
| 23 | Târgu Jiu | 76 | 0,5% |
| 24 | Arad | 75 | 0,2% |
| 25 | Galați | 73 | 0,2% |
| 26 | Piatra Neamț | 71 | 0,5% |
| 27 | Voluntari | 67 | 0,2% |
| 28 | Craiova | 66 | 0,2% |
| 29 | Târgu Mureș | 65 | 0,2% |
| 30 | Negrești-Oaș | 57 | 2,2% |
| 31 | Mănăstirea Humorului | 56 | 10,0% |
| 32 | Vama | 56 | 5,5% |
| 33 | Rucăr | 55 | 6,2% |
| 34 | Slatina | 54 | 10,0% |
| 35 | Bistrița | 54 | 0,3% |
| 36 | Reșița | 54 | 0,6% |
| 37 | Șanț | 53 | 10,6% |
| 38 | Alba Iulia | 52 | 0,3% |
| 39 | Focșani | 52 | 0,4% |
| 40 | Sfântu Gheorghe | 52 | 0,7% |
| 41 | Tulnici | 50 | 10,5% |
| 42 | Valea Doftanei | 48 | 4,5% |
| 43 | Gura Râului | 48 | 9,3% |
| 44 | Buntești | 48 | 7,3% |
| 45 | Bacău | 47 | 0,2% |
| 46 | Brăila | 47 | 0,3% |
| 47 | Satu Mare | 46 | 0,3% |
| 48 | Șaru Dornei | 46 | 8,2% |
| 49 | Mera | 46 | 9,4% |
| 50 | Râmnicu Vâlcea | 45 | 0,3% |
Clasament după ponderea activității în totalul societăților (zone medii și mari)
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | Pipirig | 158 | 17,5% |
| 2 | Nereju | 97 | 17,2% |
| 3 | Bilbor | 31 | 13,9% |
| 4 | Cârlibaba | 26 | 13,6% |
| 5 | Borca | 97 | 13,4% |
| 6 | Broșteni | 97 | 13,1% |
| 7 | Moldovița | 82 | 12,5% |
| 8 | Poienile de sub Munte | 143 | 12,4% |
| 9 | Câmpuri | 30 | 12,2% |
| 10 | Izvoarele Sucevei | 14 | 12,1% |
| 11 | Lopătari | 32 | 11,9% |
| 12 | Sălătrucu | 18 | 11,8% |
| 13 | Brodina | 22 | 11,4% |
| 14 | Dragoslavele | 32 | 10,8% |
| 15 | Bicaz-Chei | 43 | 10,6% |
| 16 | Șanț | 53 | 10,6% |
| 17 | Tulnici | 50 | 10,5% |
| 18 | Farcașa | 35 | 10,5% |
| 19 | Poiana Stampei | 34 | 10,5% |
| 20 | Dămuc | 27 | 10,3% |
| 21 | Zagon | 23 | 10,1% |
| 22 | Putna | 28 | 10,0% |
| 23 | Tulgheș | 30 | 10,0% |
| 24 | Slatina | 54 | 10,0% |
| 25 | Mănăstirea Humorului | 56 | 10,0% |
| 26 | Ghelința | 34 | 9,9% |
| 27 | Ghimeș-Făget | 30 | 9,9% |
| 28 | Panaci | 29 | 9,7% |
| 29 | Vatra Moldoviței | 43 | 9,6% |
| 30 | Căpâlnița | 21 | 9,6% |