NACE 92
Activități de jocuri de noroc și pariuri: societăți active pe localitate
Activități de jocuri de noroc și pariuri: societăți active în număr de 2.923, adică 0,1% din totalul național. Primul loc: București.
Clasament după numărul de societăți active
Societăți active din registrul comerțului cu o activitate înregistrată, pe secțiune și pe activitate (NACE Rev. 2). Sunt afișate doar activitățile la care numărul de societăți este de cel puțin 3.
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | București | 584 | 0,1% |
| 2 | Timișoara | 72 | 0,1% |
| 3 | Pitești | 70 | 0,2% |
| 4 | Craiova | 57 | 0,1% |
| 5 | Cluj-Napoca | 42 | 0,0% |
| 6 | Constanța | 41 | 0,1% |
| 7 | Brașov | 37 | 0,0% |
| 8 | Iași | 35 | 0,0% |
| 9 | Buftea | 34 | 0,5% |
| 10 | Bistrița | 32 | 0,2% |
| 11 | Oradea | 28 | 0,1% |
| 12 | Voluntari | 27 | 0,1% |
| 13 | Chiajna | 26 | 0,1% |
| 14 | Târgu Mureș | 25 | 0,1% |
| 15 | Tulcea | 24 | 0,2% |
| 16 | Pantelimon | 24 | 0,2% |
| 17 | Bragadiru | 22 | 0,1% |
| 18 | Piatra Neamț | 20 | 0,1% |
| 19 | Galați | 18 | 0,1% |
| 20 | Bacău | 17 | 0,1% |
| 21 | Arad | 17 | 0,0% |
| 22 | Mioveni | 16 | 0,5% |
| 23 | Râmnicu Vâlcea | 16 | 0,1% |
| 24 | Călărași | 15 | 0,2% |
| 25 | Sibiu | 14 | 0,0% |
| 26 | Popești-Leordeni | 14 | 0,1% |
| 27 | Budești | 13 | 1,4% |
| 28 | Târgu Jiu | 13 | 0,1% |
| 29 | Roman | 12 | 0,2% |
| 30 | Alexandria | 12 | 0,2% |
| 31 | Lugoj | 12 | 0,2% |
| 32 | Hunedoara | 12 | 0,2% |
| 33 | Brănești | 11 | 0,3% |
| 34 | Baia Mare | 11 | 0,0% |
| 35 | Otopeni | 11 | 0,1% |
| 36 | Balotești | 10 | 0,2% |
| 37 | Ciorogârla | 10 | 0,5% |
| 38 | Drobeta-Turnu Severin | 10 | 0,1% |
| 39 | Ploiești | 10 | 0,0% |
| 40 | Satu Mare | 10 | 0,1% |
| 41 | Zimnicea | 10 | 0,9% |
| 42 | Dobroești | 10 | 0,1% |
| 43 | Domnești | 9 | 0,2% |
| 44 | Mânăstirea | 9 | 2,1% |
| 45 | Ștefăneștii de Jos | 9 | 0,1% |
| 46 | Slatina | 9 | 0,1% |
| 47 | Câmpulung | 9 | 0,2% |
| 48 | Bârlad | 9 | 0,1% |
| 49 | Filiași | 9 | 0,7% |
| 50 | Deva | 9 | 0,1% |
Clasament după ponderea activității în totalul societăților (zone medii și mari)
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | Roșiile | 3 | 3,9% |
| 2 | Caraula | 6 | 3,8% |
| 3 | Stolnici | 3 | 2,3% |
| 4 | Ardeoani | 3 | 2,2% |
| 5 | Mânăstirea | 9 | 2,1% |
| 6 | Pătulele | 4 | 2,0% |
| 7 | Gălbinași | 5 | 2,0% |
| 8 | Segarcea-Vale | 3 | 2,0% |
| 9 | Recea | 3 | 2,0% |
| 10 | Curcani | 7 | 1,6% |
| 11 | Dragalina | 7 | 1,6% |
| 12 | Vitănești | 4 | 1,5% |
| 13 | Domnești | 6 | 1,4% |
| 14 | Țițești | 5 | 1,4% |
| 15 | Budești | 13 | 1,4% |
| 16 | Valea Stanciului | 3 | 1,3% |
| 17 | Pietroșani | 6 | 1,2% |
| 18 | Vedea | 4 | 1,2% |
| 19 | Fizeșu Gherlii | 3 | 1,2% |
| 20 | Rătești | 3 | 1,1% |
| 21 | Fierbinți-Târg | 5 | 1,1% |
| 22 | Coșoveni | 5 | 1,1% |
| 23 | Frâncești | 3 | 1,1% |
| 24 | Borcea | 4 | 1,1% |
| 25 | Roșia Montană | 3 | 1,1% |
| 26 | Vasilați | 3 | 1,0% |
| 27 | Semlac | 4 | 1,0% |
| 28 | Zimnicea | 10 | 0,9% |
| 29 | Cărpiniș | 5 | 0,9% |
| 30 | Grădiștea | 5 | 0,9% |