NACE 95
Repararea calculatoarelor și a bunurilor personale și casnice: societăți active pe localitate
Repararea calculatoarelor și a bunurilor personale și casnice: societăți active în număr de 82.846, adică 2,5% din totalul național. Primul loc: București.
Clasament după numărul de societăți active
Societăți active din registrul comerțului cu o activitate înregistrată, pe secțiune și pe activitate (NACE Rev. 2). Sunt afișate doar activitățile la care numărul de societăți este de cel puțin 3.
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | București | 18.185 | 2,4% |
| 2 | Cluj-Napoca | 2.635 | 2,3% |
| 3 | Iași | 2.067 | 2,7% |
| 4 | Brașov | 1.952 | 2,4% |
| 5 | Timișoara | 1.877 | 2,3% |
| 6 | Constanța | 1.433 | 2,2% |
| 7 | Oradea | 1.317 | 2,5% |
| 8 | Craiova | 1.085 | 2,5% |
| 9 | Sibiu | 970 | 2,6% |
| 10 | Ploiești | 937 | 2,7% |
| 11 | Arad | 926 | 2,6% |
| 12 | Pitești | 922 | 2,9% |
| 13 | Galați | 922 | 2,8% |
| 14 | Târgu Mureș | 820 | 3,0% |
| 15 | Voluntari | 726 | 2,3% |
| 16 | Baia Mare | 641 | 2,8% |
| 17 | Bacău | 630 | 2,6% |
| 18 | Suceava | 543 | 3,1% |
| 19 | Râmnicu Vâlcea | 536 | 3,3% |
| 20 | Brăila | 519 | 3,0% |
| 21 | Popești-Leordeni | 510 | 2,5% |
| 22 | Chiajna | 500 | 2,9% |
| 23 | Târgu Jiu | 486 | 2,9% |
| 24 | Buzău | 485 | 2,8% |
| 25 | Bragadiru | 475 | 2,6% |
| 26 | Satu Mare | 461 | 2,7% |
| 27 | Alba Iulia | 454 | 2,8% |
| 28 | Florești | 440 | 2,3% |
| 29 | Bistrița | 431 | 2,7% |
| 30 | Piatra Neamț | 418 | 2,9% |
| 31 | Focșani | 394 | 3,2% |
| 32 | Târgoviște | 391 | 2,8% |
| 33 | Deva | 353 | 2,9% |
| 34 | Botoșani | 329 | 3,4% |
| 35 | Otopeni | 325 | 2,6% |
| 36 | Tulcea | 305 | 2,9% |
| 37 | Zalău | 295 | 2,9% |
| 38 | Miroslava | 292 | 3,2% |
| 39 | Drobeta-Turnu Severin | 282 | 2,7% |
| 40 | Slatina | 282 | 2,7% |
| 41 | Reșița | 274 | 3,2% |
| 42 | Pantelimon | 260 | 2,4% |
| 43 | Vaslui | 233 | 2,9% |
| 44 | Sfântu Gheorghe | 229 | 3,0% |
| 45 | Dumbrăvița | 227 | 2,2% |
| 46 | Turda | 215 | 2,8% |
| 47 | Câmpina | 205 | 3,1% |
| 48 | Bârlad | 205 | 2,9% |
| 49 | Odorheiu Secuiesc | 198 | 3,2% |
| 50 | Giroc | 197 | 2,2% |
Clasament după ponderea activității în totalul societăților (zone medii și mari)
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | Bahna | 5 | 6,9% |
| 2 | Ghidici | 6 | 6,9% |
| 3 | Ripiceni | 3 | 6,7% |
| 4 | Coșula | 4 | 6,6% |
| 5 | Grămești | 8 | 6,5% |
| 6 | Nușeni | 12 | 6,5% |
| 7 | Valea Mare | 9 | 6,4% |
| 8 | Pungești | 6 | 6,2% |
| 9 | Vădăstrița | 6 | 6,1% |
| 10 | Stroiești | 12 | 6,1% |
| 11 | Ciochina | 9 | 6,0% |
| 12 | Cujmir | 11 | 5,9% |
| 13 | Mitreni | 12 | 5,9% |
| 14 | Corbu | 7 | 5,9% |
| 15 | Sălătrucel | 4 | 5,8% |
| 16 | Negoi | 4 | 5,8% |
| 17 | Dobârlău | 8 | 5,7% |
| 18 | Sălățig | 8 | 5,6% |
| 19 | Brusturoasa | 8 | 5,6% |
| 20 | Pădureni | 7 | 5,6% |
| 21 | Surdila-Găiseanca | 6 | 5,5% |
| 22 | Șieu | 8 | 5,4% |
| 23 | Sâncel | 8 | 5,4% |
| 24 | Grivița | 13 | 5,4% |
| 25 | Urechești | 14 | 5,4% |
| 26 | Ghindari | 6 | 5,3% |
| 27 | Concești | 3 | 5,3% |
| 28 | Milișăuți | 19 | 5,2% |
| 29 | Morunglav | 5 | 5,2% |
| 30 | Traian | 6 | 5,2% |