NACE 80
Activități de securitate și investigații: societăți active pe localitate
Activități de securitate și investigații: societăți active în număr de 18.181, adică 0,5% din totalul național. Primul loc: București.
Clasament după numărul de societăți active
Societăți active din registrul comerțului cu o activitate înregistrată, pe secțiune și pe activitate (NACE Rev. 2). Sunt afișate doar activitățile la care numărul de societăți este de cel puțin 3.
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | București | 5.676 | 0,7% |
| 2 | Cluj-Napoca | 576 | 0,5% |
| 3 | Brașov | 558 | 0,7% |
| 4 | Timișoara | 473 | 0,6% |
| 5 | Constanța | 375 | 0,6% |
| 6 | Iași | 371 | 0,5% |
| 7 | Oradea | 258 | 0,5% |
| 8 | Voluntari | 253 | 0,8% |
| 9 | Sibiu | 249 | 0,7% |
| 10 | Galați | 242 | 0,7% |
| 11 | Craiova | 230 | 0,5% |
| 12 | Pitești | 205 | 0,7% |
| 13 | Ploiești | 201 | 0,6% |
| 14 | Arad | 162 | 0,5% |
| 15 | Târgu Mureș | 160 | 0,6% |
| 16 | Bacău | 151 | 0,6% |
| 17 | Baia Mare | 141 | 0,6% |
| 18 | Otopeni | 109 | 0,9% |
| 19 | Popești-Leordeni | 107 | 0,5% |
| 20 | Buzău | 106 | 0,6% |
| 21 | Chiajna | 105 | 0,6% |
| 22 | Râmnicu Vâlcea | 102 | 0,6% |
| 23 | Târgu Jiu | 101 | 0,6% |
| 24 | Satu Mare | 96 | 0,6% |
| 25 | Suceava | 96 | 0,5% |
| 26 | Bistrița | 96 | 0,6% |
| 27 | Alba Iulia | 91 | 0,6% |
| 28 | Bragadiru | 88 | 0,5% |
| 29 | Deva | 86 | 0,7% |
| 30 | Târgoviște | 84 | 0,6% |
| 31 | Brăila | 83 | 0,5% |
| 32 | Piatra Neamț | 81 | 0,6% |
| 33 | Focșani | 80 | 0,7% |
| 34 | Florești | 75 | 0,4% |
| 35 | Botoșani | 71 | 0,7% |
| 36 | Dumbrăvița | 69 | 0,7% |
| 37 | Zalău | 65 | 0,6% |
| 38 | Tulcea | 63 | 0,6% |
| 39 | Drobeta-Turnu Severin | 62 | 0,6% |
| 40 | Călărași | 62 | 0,8% |
| 41 | Slatina | 61 | 0,6% |
| 42 | Săcele | 59 | 1,0% |
| 43 | Pantelimon | 58 | 0,5% |
| 44 | Slobozia | 57 | 0,9% |
| 45 | Reșița | 53 | 0,6% |
| 46 | Dobroești | 50 | 0,6% |
| 47 | Vaslui | 49 | 0,6% |
| 48 | Giurgiu | 47 | 0,6% |
| 49 | Domnești | 46 | 0,8% |
| 50 | Giroc | 46 | 0,5% |
Clasament după ponderea activității în totalul societăților (zone medii și mari)
| # | Localitate | Societăți active | Pondere |
|---|---|---|---|
| 1 | Gheorghe Doja | 15 | 4,6% |
| 2 | Ocnița | 8 | 3,2% |
| 3 | Produlești | 6 | 2,5% |
| 4 | Poieni-Solca | 3 | 2,1% |
| 5 | Butimanu | 3 | 2,0% |
| 6 | Caraula | 3 | 1,9% |
| 7 | Gornet | 3 | 1,8% |
| 8 | Daia Română | 5 | 1,8% |
| 9 | Sărata | 6 | 1,8% |
| 10 | Fundulea | 15 | 1,7% |
| 11 | Cobia | 3 | 1,7% |
| 12 | Gura Ocniței | 8 | 1,7% |
| 13 | Apața | 4 | 1,7% |
| 14 | Buchin | 4 | 1,7% |
| 15 | Comișani | 8 | 1,6% |
| 16 | Petricani | 4 | 1,6% |
| 17 | Gura Foii | 3 | 1,6% |
| 18 | Bălănești | 4 | 1,6% |
| 19 | Crucea | 4 | 1,5% |
| 20 | Mireșu Mare | 5 | 1,4% |
| 21 | Cristian | 40 | 1,4% |
| 22 | Ileana | 3 | 1,3% |
| 23 | Becicherecu Mic | 9 | 1,3% |
| 24 | Tăuteu | 4 | 1,3% |
| 25 | Mănești | 4 | 1,2% |
| 26 | Butea | 3 | 1,2% |
| 27 | Drăgănești-Vlașca | 4 | 1,2% |
| 28 | Cașin | 6 | 1,2% |
| 29 | Tufești | 3 | 1,2% |
| 30 | Lupșa | 4 | 1,2% |
Alte activități din secțiunea „Activități administrative și servicii de suport”
Activități de închiriere și leasingActivități de servicii privind forța de muncăActivități ale agențiilor de turism, ale operatorilor turistici și alte servicii de rezervareActivități de servicii pentru clădiri și de amenajare peisagerăActivități administrative de birou și alte activități de sprijin pentru întreprinderi